Türkiye’nin Dört Bir Yanında KYK Yurtlarında Kalan Öğrenciler, Zeren Ertaş İçin Adalet Arıyor!

Çarşamba gecesi Aydın’da bulunan Işıklı Kız KYK yurdunda arızalı olduğu için günlerce şikayet edilen asansör, içinde bulunan 16 öğrenci ile zemine çakıldı. Zeren Ertaş isimli öğrencinin hayatını kaybetmesine neden olan felaket sonrası Türkiye’nin dört bir yanında KYK yurtlarında kalan öğrenciler, kaybettikleri arkadaşları Zeren Ertaş için adalet arıyor!

Aydın’da yer alan Işıklı Kız KYK Yurdu’nda uzun süredir arızalı olduğu söylenen asansör, içinde bulunan 16 kız öğrenciyle birlikte yere çakıldı. Yaşanan felakette Zeren Ertaş isimli genç kız hayatını kaybetti…

Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi Zeren Ertaş, bir türlü onarılmayan ve kullanıma kapatılmayan asansör nedeniyle bugün aramızda değil…

Arkadaşlarını kaybeden yurt sakinleri, olayı protesto etmek isterken polis ve TOMA müdahalesiyle karşı karşıya kaldı. Yakınlardaki Efeler Erkek KYK Yurdu’nda kalan erkek öğrenciler, arkadaşlarını yalnız bırakmak istemedi ve protestoya destek verdi.

Işıklı KYK Yurdu’ndaki protestolar sırasında olay yerine gelen bir savcıdan “Zeren kardeşiniz mi de isyan çıkartıyorsunuz?” tepkisiyle karşılaşan öğrenciler, yaşadıkları hayal kırıklıklarına bir yenisini daha eklemişlerdi.

Hayatını kaybeden Zeren Ertaş için adalet arayan öğrenciler, yurt müdürleri ve olay yerine gelen polisler tarafından sert müdahalelerle karşılaştı.

Aydın’da çok sayıda polis, asker ve jandarma sevk edilmesinin üstüne protestolar ülkenin dört bir yanına sıçradı. Zeren için adalet, Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan öğrenciler tarafından arandı.

Sinop Seyyid İbrahim Bilal KYK Yurt Müdürü, öğrencilere “Asansörden korkuyorsanız, çakılacağınızı düşünüyorsanız binmeyin” dedi.

Mersin Kırkkaşık KYK Yurdu’nda ise polis amiri, oturma eylemi yapan öğrencilere “Koğuşunuza dönün” dedi.

İşte Türkiye’nin dört bir yanından protesto görüntüleri ?

“Yurttayım anne, merak etme…”

Yorumu size bırakıyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir