Türkiye Hava Sporları Federasyonu Drone Yarışları bugün başlıyor

Türkiye Hava Sporları Federasyonu toplamda 3 yarış ile İnsansız Hava Aracı FPV Drone Yarışı branşının 2023 yılı faaliyet takvimini tamamlayacak.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Drone Yarış Ligi’nin 1. Etabı bugün ve yarın Yedikule Hisarı Fatih’te, 2. Etabı Başakşehir Millet Bahçesi’nde gerçekleşecek. Ligin 3. Etabı ise simülatör yarışı 23-24 Aralık’ta tamamlandıktan sonra şampiyonlar belirlenmiş olacak.

Çeyrek finalde elenen 8 yarışmacı 16’şar puan, yarışmaya katılan her yarışmacı elde ettiği dereceye veya eleme turuna katılıp katılmadığına bakılmaksızın, varsa eleme turunda aldığı puana ek olarak 8 puan alacak.

Tech Drone League organizasyonu ile düzenlenen Türkiye Hava Sporları Federasyonu Drone Yarış Ligi 2023 sezonu sonunda ilk 10 dereceyi elde eden pilotlardan milli takımı oluşturacak sporcular belirlenecek.

100 SPORCU KAYIT YAPTIRDI

Bugün ve yarın 1600 yıllık Yedikule Hisarı’nda yapılacak yarışlara 100 sporcu kayıt yaptırdı. Teknik kurul tarafından belirlenen 64 sporcu, 12 engel ve 12 dönüşten oluşan 4.000 metrekarelik filelerle güvenlik önlemi alınmış, gündüz ve gece için özel aydınlatılmış pistte yarışacak.

Teknolojinin en üst seviyede kullanıldığı yarışlarda dronelar FPV gözlüklü pilotların yetenekleri ile 0’dan 200km’ye 1 saniyede ulaşıyorlar.

1.Gün antrenman ve sıralama turlarının uçulacağı yarışın 2.gününde eleme ve final turları uçulacak. Yarın saat 22:00’da dereceye giren pilotların madalyalarını alması ile THSF Drone Yarış Ligi’nin 1. Etabı tamamlanacak.

SAHNE SOVLARIYLA RENKLENECEK

FPV drone pilotları rekabetin ve sporun tadını doyasıya çıkarırken ziyaretçiler de deneyim alanlarında teknolojik ve interaktif etkinliklerle keyifli vakit geçirecekler. Sahne şovlarının da yer alacağı yarışlar 2 gün boyunca 15:00 ve 23:00 arası devam edecek.

Sahnede ziyaretçilerin pilot uçuşlarını canlı olarak izleyebileceği led ekranların yanı sıra sunucunun drone meslek şirket ve grupları ile yapacağı söyleşiler, konserler gerçekleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir