Taylor Swift’in serveti 780 milyon dolar oldu

Taylor Swift, Eras turun bilet satışları sayesinde hayatının milyarder dönemine girmeye yaklaşıyor olabilir. Pollstar tarafından yayınlanan bir rapora göre turnedeki ilk 22 performans 300 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Bu kazançla konserler 17 Kasım 2022’den 17 Mayıs 2023’e kadar Kuzey Amerika ve dünya çapında en çok hasılat elde eden turne haline getirdi.

SERVETİ 780 MİLYON DOLAR

Forbes, konser organizatörü Messina Touring Group’a yapılan ödemeler ve prodüksiyon masraflarının ardından Swift’in bu performanslardan şimdiye kadar yaklaşık 110 milyon dolar hasılat elde ettiğini tahmin ediyor. Ancak bankaya kişisel olarak yatıracağı tutar bu değil. Hala vergi ve menajeri, reklamcısı ve temsilcisi gibi masrafları ödemek zorunda. Faturalar ödendiğinde Forbes, Grammy ödüllü şarkıcının Eras tur performanslarından şimdiye kadar yaklaşık 30 milyon dolar kazandığını ve gayrimenkul ve diğer varlıklar da dahil olmak üzere net servetinin 780 milyon dolara yükseldiğini tahmin ediyor.

Eras tur, dünya çapında en çok hasılat elde eden ikinci turne olan Bruce Springsteen & The E Street Band’in 142 milyon dolarlık 36 performanslık turnesinden şimdiden iki kat daha büyük. Harry Styles’ın Love On Tour’u dünya çapında en çok hasılat yapan üçüncü turne olarak 34 performanstan 124 milyon dolar gelir elde etti.

Tahminlere göre gösteri başına ortalama 13,6 milyon dolar hasılatla, Eras turun Kuzey Amerika ayağı toplamda 700 milyon doların üzerinde hasılat elde edebilir. Bu rakam, 50’den fazla uluslararası performans da hesaba katıldığında daha da yükseliyor. Pollstar şimdiden Eras’ın Ağustos 2024’te sona erdiğinde 1,4 milyar dolarlık rekor bir hasılata ulaşmasını bekliyor. Bu rakam, önümüzdeki hafta piyasaya çıkacak olan 2010 tarihli albümünün yeniden kaydı Speak Now’dan (Taylor’s Version) elde edilecek kazançla birlikte, şarkıcının net servetini gelecek yıl 900 milyon dolar civarına çıkarabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir