Son Dakika: Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Bolu’da…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yurttaşlarla Bolu’da bir araya geldi. İmamoğu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

En sevdiğim coğrafyalardan birine geldim. İstanbul’dan Karadeniz’e giderken Karadeniz’den İstanbul’a giderken yeşilin her tonunu gördüğüm bu coğrafya beni çok etkilemiştir. Sank Bolu Dağları’nda Köroğlu’nu görecekmişim gibi hayaller kurduğumu hatırlıyorum. Şimdi bu meydanda Bolu Beyi değil zamlinliğin değil direnişin yani Köroğlu’nun torunlarını görüyorum. Köroğlu iyiliği, özgürlüğü talep etmektir.

Dün Konya’daydım söz verdim. Mevlana’nın şehrinden gittiğim her yere selam göüreceğim dedim; size de Konya’dan selam getirdim. Sevgili dostlar haksızlıkar, hukuksuzluklar yapılabilir, eksiklikler, yanlışlar olabilir. Ama bir devletin yönetici kadrosu başındaki insan ya da bu işin yetkilileri yanışı övüyor ise yanlışı o kötülüğü güçlendiriyor ise Allah bu memleketin her insanını korusun. Bunlar kötülüğe razı. Yeter ki bir oy alsınlar. Bir oy için her şeyi yaparlar. Bu akıl bizi partizan devlet şekline büründürdü. Parti her şey partinin başındaki her şey. Biz de ne diyoruz? Millet her şey; her şey çook güzel olacak diyoruz. 

Pandoranın kutusunu her gün birisi açıyor. Her akşam başka birisinin yaşadıklarını dinliyoruz. Hani bir bakan istifa etmişti ve Maliye Bakanı bir tweet atmıştı; ‘At izi it izine karıştı. Sonumuz hayır olsun’ diye… Ne demek istediğini o zaman belki çoğumuz kavrayamamıştık. Ama bugün ayan beyan ortaya çıkıyor.

Bir an önce onlardan kurtulmamız lazım.

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir