Mezarı Açılacak mı? Cem Garipoğlu’nun Babasından Dikkat Çeken Hamle!

3 Mart 2009’da Cem Garipoğlu’nun öldürdüğü Münevver Karabulut cinayetinde yeni bir gelişme yaşandı. Yıllarca Karabulut ailesi Cem Garipoğlu’nun ölmediğini, yurt dışına kaçırılmış olabileceğini söylemişti ve bu nedenle de mezarın açılmasını talep etmişti. Karabulut ailesinin bu talebi ise reddedilmişti. Şimdi ise Sabah Gazetesi’nin haberine göre Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu, oğlunun mezarının açılmasını talep etti.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/gundem/2023/…

3 Mart 2009’da Cem Garipoğlu tarafından gerçekleştirilen Münevver Karabulut cinayetinin yankıları Cem Garipoğlu cezaevinde ölse de yıllardır sürüyor.

Cinayetin ardından 197 gün boyunca kaçan katil zanlısı Garipoğlu, kendi isteğiyle teslim olmuştu ve 2011 yılında da 24 yıl hapisle cezalandırılmıştı. 10 Ekim 2014 ise Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan Garipoğlu’nun intihar ettiği haberi gündeme bomba gibi düşmüştü.

Ölüm haberinin ardından da gerek kamuoyu gerekse Münevver Karabulut’un ailesi bu ölüme inanmamıştı. Birçok kişi Cem Garipoğlu’nun ölmediğini, yurt dışına kaçırıldığını iddia etmişti.

Karabulut ailesi bu teorilerin ardından da Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasını talep etmişti fakat yıllarca bu talep reddedilmişti.

Tartışmalar sürerken Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu’ndan dikkat çeken bir talep geldi. Sabah Gazetesi’nin haberine göre Garipoğlu, ‘DNA eşleştirmesi yapılsın’ talebinde bulundu.

Mehmet Nida Garipoğlu’nun sunduğu dilekçede komplo teorilerinin şehir efsanesi haline geldiği ve toplumda karşılık bulduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir