MASAK, Sağlık Bakanlığı ve Organize Suçlarla Mücadele Hepsini Hedef Aldı: Peki Listede Hangi Fenomenler Var?

Dilan Polat ve Engin Polat’ın soruşturmasının ardından gözler sosyal medya üzerinden para kazanan tüm fenomenlere döndü. Biliyorsunuz neredeyse hepsinin artık kendi adına ait kozmetik ürünleri, giyim markaları, güzellik salonları ve daha sayamayacağımız pek çok işletmeleri var. Duyduğumuz kadarıyla soruşturmalar birbiri arkasına açılmaya başlayacakmış. Peki MASAK, Sağlık Bakanlığı ve Organize Suçlarla Mücadele’nin listesinde hangi fenomenler var? Gelin bakalım…

Fenomen Dilan Polat ve Engin Polat çiftine açılan soruşturmanın ardından tutuklama kararı çıkması diğer fenomenleri de harekete geçirdi.

Sosyal medyada sayısız fenomen var şimdilerde. Dilan Polat’ta onlardan biriydi. Lüks yaşantısını gözler önünde yaşayan, hatta bunu ısrarla vurgulayan bir isimdi. Haklarında kara para aklama ve vergi kaçırma suçları çıkınca İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı. Soruşturmanın sonunda ise tutuklama kararları çıkmıştı.

Bu durumun elbette diğer fenomenlere de dokundu. Polat çiftinden sonra değim yerindeyse gözleri açılan sosyal medya ahalisi “bunlar da incelensin” diye tüm fenomenlerin adını vermeye başladı.

Olaylar büyüyor fark ettiğiniz üzere. Gündemde Polatlar hariç farklı fenomen isimleri de dolaşmaya başladı. Bu fenomenlerin ensesinde olan 2 hesap var. Bunlardan biri Feyza Altun, diğeri de anonim hesaplı ‘son_chekirge’.

Tüm fenomenlerin radara girdiğini duyuran Chekirge; MASAK, Sağlık Bakanlığı ve Organize Suçla Mücadele’nin harekete geçtiğini söyledi.

Yani yine birilerinin çırası yanacak. Kendi ayan beyan bir şekilde isim vermek istemese de, yorumlarda takipçilerinin tahminlerinin doğru olup olmadığını beğenerek belli edeceğini söyledi. Peki MASAK, Sağlık Bakanlığı ve Organize Suçla Mücadele’nin listesinde hangi fenomenler var?

Tabii ki de Özlem Öz ve Tayyar Öz çifti.

Sağlık Bakanlığı, Öz çifti hakkında inceleme başlattığını zaten söylemişti. Feyza Altun’la iletişime geçmiş ve bildiklerini anlatmasını istemişlerdi. Özlem Öz’in çekilişleri, Tayyar Öz’ün kendi markası ve kliniği derken bu çifte dair incelenecek çok fazla şey olduğunu Feyza Altun duyurmuştu. Chekirge de bu çifte soruşturma açılacağını paylaşmıştı fakat konu henüz resmileşmedi.

Dilan Polat yüzünden mal varlığına el konulan Nez Demir de listede.

Dilan Polat soruşturması kapsamında Polat ailesinin, tanıdıklarının ve iş yaptıkları herkesin mal varlığına el koymuşlardı. Bunlardan biri de Nez Demir’di. Bir dönemler Polat ile ortak olan Nez, araştırılanlar arasında yer alacakmış.

Ümranto adıyla tanıdığımız Ümran Avcu.

Yüzü kare yapan efekt ile çektiği videolarla fenomen olan Ümran Avcu yani Ümranto’nun da kendine ait kozmetik ürünleri var bildiğiniz gibi. Geçtiğimiz gün Dilan Polat’la ilgili hikayeler paylaşan fakat avukatın paylaşım istemediğini duyması üzerine yazılarını kaldıran Ümran Avcu da listedeki isimlerden biriymiş.

Şulemsi ve eşi Yasin.

Dün kendisi gibi fenomen Büşra Nur Söylemez ile olan tartışmasının ardından gündeme gelen Şulemsi, yani Şule Şule Kayatürk üstüne bir de yıllar içindeki değişimiyle konuşulmaya başladı. Bir diğer yandan kendisine ait sayısız villa ve araba olduğu haberleri çıktı. Listede ismi yer alan fenomenlerden biri de Şulemsi ve eşi Yasin oldu.

“Çingeneyiz kızım n’oldu” videosuyla tanıdığımız TikTok fenomeni Aymira Koçaklı.

TikTok’ta çektiği videoların ardından hızına yetişemediğimiz bir şekilde güzellik salonlarının açılışlarını yapmaya başlayan Aymira Koçaklı, kullanıcıların araştırılmasını istediği isimler arasında. Anladığımız kadarıyla listede o da yer alıyor.

Kerimcan Durmaz da var.

Bir dönem ünlü bir markanın makyörü olarak çalışan ve fenomen olduktan sonra hayatı değişen Kerimcan Durmaz da incelenecek isimler arasında yer alıyormuş.

Selin Ciğerci ve kozmetik markası da listede.

Kendine ait bir kozmetik markası olan, sayısız kadına istihdam sağladığını duyuran ve yaptığı açılışlarla gündeme gelen Selin Ciğerci geçtiğimiz aylarda Miami’deki evini paylaşmıştı hatırlarsanız. Listede adı geçen isimlerden biri de Ciğerci oldu.

Nevra Bilem’i, Chekirge bizzat paylaştı.

Instagram’da 1,5 milyon takipçiye sahip olan Nevra Bilem’in profilini temizlemeye başladığını söyleyen Chekirge, ‘Nevra gönderilerini silmene gerek yok, arşiv var zaten.’ dedi. Listedeki isimlerden biri de Nevra bilem.

Chekirge’nin beğendiği paylaşımlardan biri de buydu.

Her ne kadar isim olmasa da takipçisi artan her fenomenin güzellik merkezi açmasının altında bir durum olduğunu düşünenler araştırılması gerektiğini düşündü. Chekirge de buna onay verdi.

Bir de Şulemsi ve Özlem Öz gibi Umre’ye giden fenomenlere dikkat çeken bir yanıtı beğendiği görüldü.

Bu işin içinde daha çok isim var gibi. Sizce başka kimler listede yer alacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir