FET Coin ve Bu 3’ü Borsalara Yığılıyor! İşlemlerin Arkasında Kim Var?

Kripto para dünyasının iki önde gelen oyuncusu FTX ve Celsius, pazar dinamiklerini çarpıcı bir şekilde sergiledi. Zira devasa işlemler yaparak küresel kripto topluluğunun dikkatini çekti. Bu olaylar, on chain veri analisti @ai_9684xtpa tarafından izlendi. Veriler, Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Ethereum’un (ETH) transferini içeren toplam 35,1 milyon dolarlık bir dizi işlemi ortaya çıkardı. Diğer yandan, Fetch.ai (FET) coin ve ARB işlemleri dikkat çekti. İşte detaylar…

FTX ve Alameda, harekete geçti

FTX ve Alameda’nın işbirlikçi çabaları, WBTC ve ETH transferini de içeren 11,72 milyon dolar değerindeki işlemleri toplu olarak gerçekleştirerek çığır açıcı bir hamleyle sonuçlandı. Spotonchain’in aydınlatıcı verileri, 9,39 milyon dolar değerindeki etkileyici 200 WBTC’nin Binance’te hedefini 46.952 dolardan işlem gördüğünü ortaya koyuyor. Eş zamanlı olarak toplam değeri 2,33 milyon dolar olan 1000 ETH, Coinbase’e doğru yola çıktı ve 2.330 dolar fiyatla işlem gördü.

Buna paralel bir gelişmede Celsius ağı, 10.000 ETH’lik kayda değer miktarda ETH’yi söküp aktararak önemli bir hamle düzenledi. Değeri 23,39 milyon dolar olan bu devasa işlem, ETH’nin hem Coinbase hem de FalconX’e yönelmesini sağladı. Celsius’un hâlâ 1,28 milyar dolara denk gelen 556.927 ETH’lik önemli bir varlığa sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

ARB ve FET coin hamleleri dikkat çekti

Yine analist @ai_9684xtpa, bir gelişmeyi daha paylaşımlarına ekledi. Zira, GSR Markets’in son 14 saat içinde Binance’e 5 milyon ARB’yi yeniden gönderdiğini ortaya çıkarttı. Analist, bu işlemin şaşırtıcı bir şekilde 9,01 milyon dolar tutarında olduğunu ortaya koyuyor. ARB’nin Binance’e akışı, GSR Markets’in piyasa dinamiklerini şekillendirmedeki aktif rolünü vurguladı. Piyasa bu ARB akışını sindirirken, GSR Piyasalarının stratejik konumu ve ARB’nin değeri ve ticaret modelleri üzerindeki potansiyel etkisi hakkında sorular ortaya çıkıyor.

Diğer yandan, bir başka önemli gelişmede, analist, DWF Labs adresinin Binance’e 2 milyon FET coin (yaklaşık 1,35 milyon dolar) aktararak önemli bir hamle gerçekleştirdiğini bildirdi. 7 saat önce gerçekleşen bu işlem, gelişen kripto para birimi ortamına başka bir boyut ekleyerek DWF Labs’in piyasa hareketlerindeki aktif rolünü ortaya koyuyor. Kripto topluluğu bu son gelişmeyi sindirirken, dikkatler DWF Labs’ın FET transferinin motivasyonlarına ve sonuçlarına yöneliyor. İşlemin zamanlaması ve ölçeği, stratejik hedefleri hakkında soruları gündeme getirerek dinamik kripto ekosisteminde daha fazla analiz ve spekülasyona davetiye çıkarıyor.

METIS işlemleri de kritikti

Son olarak 9 Ocak’ta analistin gözlemlerine göre, 0x2D0 ile başlayan adres 5 saat önce Coinbase’e yaklaşık 20.172 METIS (yaklaşık 1,75 milyon dolar) aktardı. Şüpheli piyasa yapıcı adresi, izlenen 11 adresten 9’u CEX’e toplam 235.000 token aktardı ve 73.000 tokenı kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir