CHP’den Sadullah Ergin eleştirilerine yanıt

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin‘in DEVA Partisi kontenjanından CHP listesinden aday gösterilmesine tepkiler sürüyor. Konuya ilişkin SÖZCÜ Televizyonu’na açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Bu sistem bizi bir araya gelmeye zorluyor. Biz de bunu soğukkanlı bir şekilde yürütüyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Sözcü TV’de Deniz Zeyrek’in konuğu oldu. Salıcı, CHP’nin 14 Mayıs seçimleri için Sadullah Ergin’i Ankara 1’inci bölgeden aday göstermesine ilişkin eleştirilere yanıt verdi, Ergin’in neden CHP listesinden aday gösterildiğini anlattı.

Salıcı’nın konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

“Sayın Genel Başkan’ımız, ittifak partilerinin bir çatı altında girmesinin siyaseten de daha doğru olacağını, aynı zamanda da Türkiye’nin geniş kesimlerini kucaklayan bir siyaset ortaya koyacağını düşündü, ifade etti. Biz de bunun gereğini yerine getirmeye çalıştık. Orada; ‘Saadet Partisi’nden şu arkadaş geliyor, DEVA Partisi’nden başka biri geliyor, Demokrat Parti’den şu isimler geliyor…’ Bunun tartışması bizim için doğru bir tartışma olmaz. Partilerin kendi vermeleri gereken bir karar.

Bu meselelerde siyaseti isimler üzerinden giden, sadece isimlere endeksleyen bir siyaset haline getirirsek olayı kişilere bağlamış oluruz. Halbuki biz fikir üzerinden giden bir siyaset ortaya koyuyoruz.

Biz birbirimize benzemeye çalışmıyoruz. Aynılaşmaya çalışmıyoruz. Farklılıklarımızı biliyoruz. Bu sistem bizi bir araya gelmeye zorluyor. Biz de bunu soğukkanlı bir şekilde yürütüyoruz.”


TIKLAYIN – Sadullah Ergin, adaylığı ile ilgili eleştirileri yanıtladı: İttifaktaki partiler aynileşmek zorunda değil, kalan 33 günü seçimin kazanılması için harcamak lazım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir